operacja powiek gliwice

Ptoza- definicja

Ptoza (łac.

ptosis) ? opadnięcie powieki, objaw porażenia mięśni powieki oka.

Schorzenie to jest wadą rozwojową spotykaną najczęściej u dzieci, występującą często rodzinnie.
Objawia się jedno lub obustronnym opadnięciem powiek i częściowym przysłonięciem gałki ocznej.

Istnieje również rzadziej spotykana nabyta forma choroby.

Ptoza jest także jednym z objawów zespołu Hornera i miastenii (łac.
myasthenia gravis). Wada ta może być całkowicie lub częściowo skorygowana chirurgicznie poprzez wzmocnienie mięśni, bądź przy pomocy specjalnych okularów z przesłoną na zdrowe oko, która zmusza chore oko do większej pracy i wzmocnienia mięśni. Pseudoptoza (łac. pseudoptosis) ? schorzenie przypominające ptozę jednak o etiologii innej niż porażenie mięśnia unoszącego powiekę górną. Pseudoptoza statyczna ?? spowodowana obniżeniem kostnego przyczepu więzadła bocznego powiek do dołu (np.

przy złamaniu jarzmowo-oczodołowym) z następowym zwężeniem szpary powiekowej i pogłębieniem fałdu powiekowegoŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ptoza

Posiadanie leniwej opieki

Leczenie leniwej opieki nie jest dla lekarzy niczym nowym. Co jakiś czas trafiają do nich pacjenci posiadający leniwą powiekę. Jedni z nich po prostu muszą radzić z posiadaniem leniwej powieki, której przyczyny nie są łatwe do ustalenia. Inni starają się jakoś usprawnić działanie leniwej powieki, ponieważ słyszą od lekarzy, z jakiego powodu muszą radzić sobie z taką powieką i chcą wprowadzić na co dzień kolejne zasady leczenia leniwej powieki.
Takie działanie może sprawić, że leniwa powieka zacznie sprawniej funkcjonować i przestanie sprawiać problemy.
Trzeba bowiem przyznać, że taka leniwa powieka może być bardzo uciążliwa zwłaszcza dla tych osób, które codziennie intensywnie pracują naukowo czy muszą obsługiwać maszyny i inne sprzęty elektroniczne.

Od tej części odchodzą dwie cienkie

operacja powiek gliwice
Mięsień okrężny oka (łac.
musculus orbicularis oculi) - najsilniej rozwinięty mięsień z grupy mięśni otoczenia szpary powiekowej.
Otaczając wejście do oczodołu zaczyna się i kończy na przyśrodkowej ścianie oczodołu.

Od tej części odchodzą dwie cienkie warstwy włókien mięśni, które przebiegają łukowato w powiece górnej i dolnej, pokrywając od przodu tarczki powiekowe.

Poza woreczkiem łzowym jest pasmo włókien tzw.

część łzowa, która ma wpływ na mechanizm odpływu łez.
Skurcz części oczodołowej mięśnia okrężnego powoduje zaciskanie powiek, natomiast skurcz części powiekowej powoduje spokojne zamykanie powiek.

Część mięśnia, którego włókna biegną do kości czołowej i skóry brwi i łączą się z mięśniami nosowymi to mięsień marszczący brwi.

Skurcz tego mięśnia powoduje powstanie pionowych fałd skóry między brwiami.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mięsień_okrężny_oka.

Dodane: 05-10-2017 12:19

Tagi: operacja powiek Gliwice medycyna uroda zdrowie estetyka

Widok do druku:

operacja powiek gliwice

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: